Tourneplan

date Tirsdag d. 30. maj 2017
time 18:00 - 19:50
venue v./ Kulturhuset, Hinnerup

date Onsdag d. 31. maj 2017
time 18:00 - 19:50
venue Præstegårdsvej 25, Sjelle, 8464 Galten

date Torsdag d. 1. juni 2017
time 18:00 - 19:50
venue Hylkevej 55, 8660 Hylke, Skanderborg

date Fredag d. 2. juni 2017
time 17:00 - 18:50
venue Festpladsen, Ågade 5, 7080 Børkop

date Lørdag d. 3. juni 2017
time 18:00 - 19:30

date Søndag d. 4. juni 2017
time 16:00 - 17:50
venue Østerhovedvej 43, 7323 Give
description Billetter købes og bestilles på campingpladsen.

date Mandag d. 5. juni 2017
time 16:00 - 17:50
venue Julsøvej, Sejs, 8600 Silkeborg

date Tirsdag d. 6. juni 2017
time 10:00 - 11:50
venue Julsøvej, Sejs, 8600 Silkeborg

date Onsdag d. 7. juni 2017
time 18:00 - 19:50

date Torsdag d. 8. juni 2017
time 18:00 - 19:50
venue Præstediget, 6092 Sdr. Stenderup

date Fredag d. 9. juni 2017
time 17:00 - 18:50
venue Ved Skolen, Skovbyvej 30A, 7080 Børkop

date Lørdag d. 10. juni 2017
time 15:00 - 16:50

date Søndag d. 11. juni 2017
time 16:00 - 17:50
venue Grusbanen på bjerget, Hasselvej

date Onsdag d. 14. juni 2017
time 18:00 - 19:50
venue Trehusevej 7, 7470 Karup J

date Torsdag d. 15. juni 2017
time 18:00 - 19:50
venue Stadionvej 69, 7470 Karup J

date Torsdag d. 22. juni 2017
time 18:00 - 19:50
venue Å^boesvej / Gl. Kongevej, 7442 Engesvang

date Fredag d. 23. juni 2017
time Hele dagen

date Lørdag d. 24. juni 2017
time 17:00 - 18:50
venue Fængslet, Fussingsvej 8, 8700 Horsens

date Søndag d. 25. juni 2017
time 16:00 - 17:00
venue Klostervænget 4, 6100 Haderslev
description Familieforestilling (60 min). Billetpris 120.- for alle. Fri plads i hele teltet. Billetter bestilles via Aktivitetshuset Bispen på tlf: 74347834 eller 78347835 eller købes v/ cirkus 30 min før forestillingen.

date Mandag d. 26. juni 2017
time 11:00 - 11:45
description Børneforestilling (45 min). Billetpris: 100,- for (dog kr 60,- for institutioner). Fri plads i hele teltet. Billetter bestilles via Aktivitetshuset Bispen på tlf: 74347834 eller 78347835 eller købes v/ cirkus 30 min før forestillingen.

date Mandag d. 26. juni 2017
time 14:00 - 14:45
description Børneforestilling (45 min). Billetpris: 100,- for (dog kr 60,- for institutioner). Fri plads i hele teltet. Billetter bestilles via Aktivitetshuset Bispen på tlf: 74347834 eller 78347835 eller købes v/ cirkus 30 min før forestillingen.

date Tirsdag d. 27. juni 2017
time 16:00 - 17:00
description Familieforestilling (60 min). Billetpris: 120.- for alle. Fri plads i hele teltet. Billetter bestilles via Aktivitetshuset Bispen på tlf: 74347834 eller 78347835 eller købes v/ cirkus 30 min før forestillingen.

date Onsdag d. 28. juni 2017
time 18:00 - 19:50
venue Slotsvej 54, 6510 Gram

date Torsdag d. 29. juni 2017
time 18:00 - 18:50
venue Slotsvej 54, 6510 Gram

date Fredag d. 30. juni 2017
time 17:00 - 18:50
venue Hundeklem, 6200 Aabenraa

date Lørdag d. 1. juli 2017
time 20:00 - 21:50
venue Gammelbrovej 70, 6100 Haderslev

date Søndag d. 2. juli 2017
time 16:00 - 17:50
venue Gammelbrovej 70, 6100 Haderslev

date Mandag d. 3. juli 2017
time Hele dagen

date Tirsdag d. 4. juli 2017
time 18:30 - 19:20
venue Ved Diget, 5400 Bogense

date Onsdag d. 5. juli 2017
time 17:00 - 18:50
venue Ved Diget, 5400 Bogense

date Torsdag d. 6. juli 2017
time 20:00 - 21:50
venue Strandvejen 205, 5450 Otterup

date Fredag d. 7. juli 2017
time 20:00 - 21:50
venue Strandvejen 205, 5450 Otterup

date Lørdag d. 8. juli 2017
time 17:00 - 18:50
venue Strandvejen 205, 5450 Otterup

date Søndag d. 9. juli 2017
time 20:00 - 21:50
venue Blæsenborgevej 200, 5380 Dalby

date Mandag d. 10. juli 2017
time 20:00 - 21:50
venue Strandvejen 205, 5450 Otterup

date Tirsdag d. 11. juli 2017
time 17:00 - 18:50
venue Strandvejen 205, 5450 Otterup

date Onsdag d. 12. juli 2017
time 20:00 - 21:50
venue Bøsørevej 16, 5874 Hesselager

date Torsdag d. 13. juli 2017
time 17:00 - 18:50
venue Bøsørevej 16, 5874 Hesselager

date Fredag d. 14. juli 2017
time 20:00 - 21:50
venue Emmerbøllevej 24, 5953 Tranekær

date Lørdag d. 15. juli 2017
time 20:00 - 21:50
venue Emmerbøllevej 24, 5953 Tranekær

date Søndag d. 16. juli 2017
time 20:00 - 21:50
venue Ristingevej 104, 5932 Humble

date Mandag d. 17. juli 2017
time 20:00 - 21:50
venue Ristingevej 104, 5932 Humble

date Tirsdag d. 18. juli 2017
time 20:00 - 21:50
venue Ærøskøbing Havn 5, 5970 Ærøskøbing

date Onsdag d. 19. juli 2017
time 20:00 - 21:50
venue Ærøskøbing Havn 5, 5970 Ærøskøbing

date Torsdag d. 20. juli 2017
time 20:00 - 21:50
venue Ærøskøbing Havn 5, 5970 Ærøskøbing

date Fredag d. 21. juli 2017
time 20:00 - 21:50
venue Ærøskøbing Havn 5, 5970 Ærøskøbing

date Lørdag d. 22. juli 2017
time 17:00 - 18:50
venue Ærøskøbing Havn 5, 5970 Ærøskøbing

date Søndag d. 23. juli 2017
time 20:00 - 21:50
venue Havnegade 25, 5960 Marstal

date Mandag d. 24. juli 2017
time 20:00 - 21:50
venue Havnegade 25, 5960 Marstal

date Tirsdag d. 25. juli 2017
time 20:00 - 21:50
venue Havnegade 25, 5960 Marstal
Cirkus Krone  | Tlf.: +45 4011 7172 | cirkuskrone@gmail.com